ALTIN DOOR | آلتین درب

فاکتور های اساسی در انتخاب یک درب خوب


فاکتور های اساسی در انتخاب یک درب خوب

همچنان که مستحضرید زندگی آپارتمانی گسترش چشمگیری داشته و این مسئله توجه به مسائل مختلفی روی میدان آورده است که از اهمیت زیادی برخوردار هستند. یکی از مهمترین و ضروری ترین این مسائل توجه به ورودی آپارتمان و ورودی واحد ها می باشد، چراکه انتخاب درب ورودی به لحاظ مسائل ایمنی و امنیتی از اهمیت زیادی برخوردار است. با ما همراه باشید در شناخت یک درب ضد سرقت خوب ؛

گزینش درب ورودی و لابی

یک دربورودی و لابی خوب باید 5 فاکتور اساسی زیر را داشته باشد که عبارت اند از :

  1. عایق حرارتی و صوتی باشد
  2. شکل، شمایل و وزن خوب و مناسبی داشته باشد
  3. از نظر استحکام در حد قابل قبول به بالا باشد
  4. با شرایط آب و هوایی و اقلیمی تناسب داشته باشد
  5. خصوصیات ضد سرقتی را داشته باشد

خب به بررسی تک تک موارد اشاره شده می پردازیم تا کاملا قضیه روشن شود.

 

1 - عایق حرارتی و صوتی

عایق صوتی و حرارتی بودن یکی از ویژگی های مهمی است که یک درب لابی و ورودی باید آنرا داشته باشد. درب ورودی باید از انتقال سر و صدای محیط به داخل خانه و همچنین بالعکس  جلوگیری کند. درضمن یک درب خوب باید عایق حرارتی هم باشد طوریکه از انتقال آتش سوزی در داخل به بیرون جلوگیری کرده و همچنین از بیرون به داخل واحد. البته صد درصد ضدحریق نمی تواند باشد، چرا که درب ضد حریق مشخصات متفاوت دارد اما نسبت انتقال باید حداقل طبق گفته ها باشد.

2 - شکل، شمایل و وزن خوب

مسئله ی وزن و شکل درب در نگاه اول شاید زیاد به چشم نیاید اما حقیقت این است که بعد از نصب یک درب مولفه ی وزن و شکل بیشتر خود را نشان میدهد. تناسب وزن درب با اسکلت و ساختار فریم (چهارچوب) و اسکلت داخلی خود لنگه در بازدهی و طول عمر درب حرف های زیادی برای گفتن دارد. یک درب ضدسرقت استاندارد تعادلی خاص بین ساختار داخلی، مقاومت چهارچوب و وزن لنگه دارد. اما به  مشخصه شکل و زیبایی آن که توجه کنیم؛ زیبایی درب ضدسرقت و تناسب طرح آن با نمای ساختمان در زیبایی بنا بسیار تاثیر گذار می باشد، این درحالی هست که در یک ساختمان اولین چیزی که در هنگام ورود جلب توجه می کند درب آن است.

 

3 - استحکام قابل قبول به بالا

درب های ورودی آپارتمان به دلیل رفت و آمد بسیار، اسباب کشی و برخورد اشیاء همواره در معرض آسیب قرار دارند، لذا هنگام انتخاب درب ورودی برای آپارتمان به دنبال درب هایی باشید که از مقاومت بالاتری در برابر ضربه و خش برخوردار باشند. ناگفته نماند که استحکام فقط در برابر ضربه و خط و خش نیست بلکه در آپارتمان ها به دلیل رفت و آمد زیاد معمولا درب های عمومی مانند درب لابی احتمال باز ماندن را دارند لذا از نظر ورود افراد غیر ساکن از زاویه آسیب بالاتری برخوردار می باشد پس درب مورد نظر باید از نظر قفل ها و ساختار داخلی قفل شدگی نیز دارای استحکام بالایی باشد.

4 - تناسب با شرایط آب و هوایی و اقلیمی

در انتخاب درب ورودی آپارتمان باید بیش از هرچیزی به اقلیم منطقه توجه کرد. درب هایی که برای مناطق خشک و سرد سیری استفاده می شوندبا درب هایی که برای مناطق مرطوب به کار میروند باید متفاوت باشند. در غیر اینصورت عمر مفید درب های تولیدی در برخی مناطق کشور کاهش پیدا میکند.

5 - خصوصیات ضدسرقتی

برای تامین امنیت یک ساختمان لازم است که درب ورودی آپارتمان از نوع درب ضدسرقت باشد و به جرات میتوان گفت انتخاب یک درب ضدسرقت یا بهتر بگوییم درب ایمن نه تنها ضریب امنیت ورودی آپارتمان را بالا خواهد برد به خاطر ساختار درب های ضدسرقت میتوان با استفاده از عایق های صوتی و حرارتی در فضای میانی درب، بسیاری از فاکتور های ذکر شده قبلی را تحت پوشش قرار داد.